MASAŻ MIODEM

Masaż miodem jest jedynym rodzajem masażu wyciągającym nagromadzone w organizmie toksyny przez skórę, zawdzięczamy to ściągającej toksyny właściwości miodu. Tak samo miód ściąga toksyny, kiedy stosujmy go w kuracji doustnie, ale miód nie jest produktem odżywczym, który można jeść zawsze bez szkody dla zdrowia. Używamy go raczej jako środek leczniczy i tylko przez określony czas. Zazwyczaj organizm sam sygnalizuje kiedy ma dosyć. Masaż miodem wyciąga toksyny z co raz głębszych warstw, powoduje oczyszczanie komórkowe, otwiera pory, dotlenia, odstresowuje i relaksuje. 

Masaż odstresowuje i jest zalecany przede wszystkim dla ZAPOBIEGANIA powstawania stanów chorobowych, wzmacnia system immunologiczny. Nadwaga, cellulitis, nerwice, stany depresyjne, stany po wylewie czy zawale – tez jest są powodem, by poddać się temu „słodkiemu” masażowi. 

W trakcie tych pierwszych zabiegów mogą wystąpić również pogorszenie samopoczucia, nasilenie dolegliwości – pojawia się reguła, nazywana w chińskiej medycynie „taśma wstecz”.

Jak przebiega masaż miodem?

1 faza – stopniowo przygotowujemy skórę, tkanki, ciało np. masażem klasycznym na przyjęcie intensywniejszego oddziaływania za chwilę

2 faza  – Teraz na przygotowana już skórę nanosimy miód (tylko lekko podgrzany) żeby zachował swoje dobroczynne właściwości. Po intensywnym rozprowadzeniu i wklepaniu miodu w skórę następuje proces usuwania toksyn.
Połączony z toksynami i zrogowaciałą warstwą skóry miód zmienia swój kolor i konsystencję. Może stać się brudno-szary, brązowy lub żółtawy. Można zauważyć pewną ciekawą regułę: miód dokładnie wskazuje miejsca, które są w jakiś sposób zmienione, bardziej obciążone toksynami, chore. Mimo że miód był nanoszony równomiernie, w miejscach zdrowych po prostu zostaje wchłonięty. Natomiast ze stref napiętych, chorych, z większa ilością toksyn, zwyrodniałych wydobywa się mazista substancja. Miejsca te mogą świadczyć o pewnej NIERÓWNOWADZE w związku z czym warto poświecić im więcej uwagi.

3 faza – zmywamy pozostałości miodowej słodkości na ciepło lub na przemian z zimnymi okładami – dla niektórych najprzyjemniejsza część całego zabiegu – i jeszcze chwila odpoczynku.

Chociaż to masaż czystą słodkością, są momenty, że wydaje się nie aż taki słodki. Bywa dosyć bolesny, na granicy wytrzymałości ponieważ pociąga całą wierzchnią warstwę


Przeciwwskazania do masażu miodem 

nietolerancja miodu i produktów pszczelich

aktywna choroba nowotworowa

żylaki

otwarte rany

przy schorzeniach serca, nerwicach, stanach lękowych masaż wykonujemy TYLKO w pozycji siedzącej! 

Czas trwania – 60min

Cena: 150zł

Czas trwania 60min        Cena 150zł

studio masażu częstochowa

© Copyright 2019-2020 Vitality | Wszystkie prawa zastrzeżone | Częstochowa