Okólna 84, 42-218 Częstochowa
731 849 312
kontakt@vitality-studio.pl

Masaże

Masaże Częstochowa - Zabiegi SPA

Masaże


MASAŻ KLASYCZNY

Prawidłowo wykonany masaż może mieć właściwości wyszczuplające, lecznicze lub przeciwbólowe. Jest najczęściej używany do dwóch celów. Jako sposób na pozbycie się bólu kręgosłupa i mięśni oraz przywrócenie dobrej sprawności fizycznej lub poprawę kondycji skóry i uwolnienie się od stresu. Masaż klasyczny oddziałuje nie tylko na mięśnie, ale także na psychikę i układ trawienny. Odpręża umysł, pomaga całkowicie się zrelaksować, a także usuwa nieprzyjemne skutki stresu, takie jak napięte mięśnie lub nagromadzone toksyny w organizmie. Ponadto pomaga osiągnąć równowagę ciała i umysłu, co jest niezwykle ważne dla każdego człowieka żyjącego w obecnym, bardzo zatłoczonym świecie.

Czas trwania 60min

Cena 80zł


MASAŻ RELAKSACYJNY W GROCIE SOLNEJ

Masaż wykonany w grocie solnej to prawdziwa gratka dla Ciała, Umysłu i Ducha dlatego nazywamy go Masażem CUD

Niesamowity klimat otoczenia, walory wzrokowe, szczególnie w pozycji kiedy leżymy na plecach, kiedy mamy nad sobą sufit z symulacją gwieździstego nieba nocą. Piękna relaksacyjna muzyka oraz wszystkie korzyści wdychanego, nasyconego mikroelementami powietrza, jakie niesie ze sobą przebywanie w Grocie Solnej wyposażonej w tężnię. Cóż więcej potrzeba do relaksu? Wisienką na torcie jest sam masaż. Wykonujemy go z zastosowaniem olejku CBD z roślin konopii. Olejek legalny I dostępny w Polsce jest pozyskiwany z konopii siewnych I nie posiada substancji psychoaktywnych, za to staje się w ostatnim czasie nieocenionym pielęgnacyjnym hitem.

Czas trwania 60min

Cena 90zł


MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI WULKANICZNYMI

Masaż gorącymi kamieniami różni się od innych rodzajów masażu.Cechą charakterystyczną masażu jest użycie rozgrzanych kamieni z bazaltu które pozyskiwane są z zastygłej lawy wulkanicznej, gdyż charakteryzują się znakomitym współczynnikiem magazynowania ciepła. Podczas masażu stosuje się zazwyczaj szwedzkie techniki masażu, które mogą obejmować długie uderzenia, ugniatanie i kołysanie.

Masaż ciepłymi kamieniami wpływa na rozszerzenie się naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, zwiększa przepływ krwi przez mięśnie, przyspieszając dostarczanie substancji odżywczych co równocześnie powoduje sprawniejsze wydalanie produktów przemiany materii. Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka.

Zabiegi tego typu stały się w ostatnich latach popularne na całym świecie, zagościły w ośrodkach SPA, centrach terapeutycznych, gabinetach masażu. Lecznicze działanie kamieni wykorzystywano już setki lat temu na Dalekim Wschodzie. Tradycyjna medycyna chińska jest jedną z najstarszych metod leczenia na świecie. Leczy ona nie tylko symptomy ale również przyczyny chorób, dlatego ciepłe kamienie wykorzystuje się również do ugniatania odpowiednich punktów leżących na przebiegu meridianów.

Najważniejsze rezultaty masażu gorącymi kamieniami:

Działa niezwykle uspokajająco i relaksująco, łagodzi objawy stresu,

Głęboki relaks mięśni,

Zmniejsza bóle, łagodzi dolegliwości

Poprawia elastyczność i jędrność skóry, pomaga zwalczać cellulit,

Poprawia cyrkulacje krwi i limfy,

Wycisza psychikę,

Ułatwia wypłukiwanie toksyn.

Terapia kamieniami jest zalecana w przypadku:

– przy bólach mięśniowych, bólach pleców i stresie

– stanach zmęczenia psychofizycznego

 

Czas trwania 60min

Cena 100zł


MASAŻ CZEKOLADOWA WARIACJA

Na cześć tej królowej słodyczy, Vitality Studio oferuje wspaniały masaż czekoladowy który zajmuje niekwestionowaną wysoką pozycje we wszystkich rankingach popularności masaży, nie tylko w Polsce, ale i na całym Świecie.

Relaksujący i pielęgnujący masaż czekoladowy wykonywany na podgrzewanym stole.

Używamy prawdziwej czekolady wzbogaconej surowym zmielonym ziarnem kakaowca, które nie było poddane cieplnej obróbce, w związku z tym ma działanie takie samo jak sama czekolada, tylko silniejsze. To niesamowita bomba antyoksydantów – związków które chronią komórki przed procesem starzenia. Doskonale nadaje się do zaspokojenia potrzeb suchej wymagającej regeneracji skóry. Do tej mieszanki dodajemy jeszcze jeden składnik którego tutaj nie podajemy ze względu na utrzymanie tajemnicy zawodowej.

Masaż ma na celu przywrócenie miękkości i nawilżenia skóry, ale także stymuluje produkcję endorfin (hormonów szczęścia), które posiadają zdolność aktywacji naturalnego procesu eliminacji tłuszczu i pojędrnienia skóry. W naszym studio bazujemy tylko i wyłącznie na produktach naturalnych zalecanych przez naturoterapeutów.

 

Czas trwania 60min

Cena 100zł


MASAŻ BOROWINOWY

LEKARZ LECZY – NATURA UZDRAWIA

Uzasadnienie terapii torfowej

Bez wątpienia można odnosić się do torfu jako żywej apteki, ponieważ pochodzi z setek rodzajów roślin i jest prawdziwą kopalnią cennych dla zdrowia składników, mikro- i makroelementów. Zawiera między innymi: woski, żywice, pektyny, garbniki, kwasy humusowe, hymatomelanowe, potas, żelazo, krzem, magnez, wapń i wiele innych.

Torf zatrzymuje wodę i ciepło. Wykazuje właściwości absorpcji metali ciężkich, więc pomaga w detoksykacji i wykazuje działanie wybitnie terapeutyczne.

Działanie: ujędrniające, nawilżające i regenerujące, antycellulitowe, przeciwreumatyczne, przeciw obrzękowe, przeciwzapalne i zdrowotne.

Przebieg:

Zabieg rozpoczynamy kilku minutowym pobytem w saunie w celu nagrzania ciała i otworzenia porów skóry (Sauna nie jest konieczna, w przypadku przeciwskazań robimy szczotkowanie). Masaż wykonujemy na podgrzewanym stole. Nakładamy ciepły (nie gorący) torf zmieszany z odrobiną oleju kokosowego i robimy bardzo przyjemny masaż przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki i systemem koloroterapii. Dzięki masowaniu składniki odżywcze są lepiej wchłaniane, a sam masaż daje dodatkowe walory przyjemnościowe i przyspiesza wchłanianie cennych dla zdrowia substancji. Na zakończenie masażu nakładamy jeszcze dodatkowa porcję borowiny, nakrywamy folią i kocem w celu zatrzymania ciepła i leżymy jeszcze na ciepłym stole ok 15 minut relaksując się i pozwalając borowinie działać. Ciało spłukujemy pod prysznicem. Nie używamy mydła.

Czas trwania 60min

Cena 140zł


MASAŻ MIODEM

Masaż miodem jest jedynym rodzajem masażu wyciągającym nagromadzone w organizmie toksyny przez skórę, zawdzięczamy to ściągającej toksyny właściwości miodu. Tak samo miód ściąga toksyny, kiedy stosujmy go w kuracji doustnie, ale miód nie jest produktem odżywczym, który można jeść zawsze bez szkody dla zdrowia. Używamy go raczej jako środek leczniczy i tylko przez określony czas. Zazwyczaj organizm sam sygnalizuje kiedy ma dosyć. Masaż miodem wyciąga toksyny z co raz głębszych warstw, powoduje oczyszczanie komórkowe, otwiera pory, dotlenia, odstresowuje i relaksuje. 

Masaż odstresowuje i jest zalecany przede wszystkim dla ZAPOBIEGANIA powstawania stanów chorobowych, wzmacnia system immunologiczny. Nadwaga, cellulitis, nerwice, stany depresyjne, stany po wylewie czy zawale – tez jest są powodem, by poddać się temu „słodkiemu” masażowi. 

W trakcie tych pierwszych zabiegów mogą wystąpić również pogorszenie samopoczucia, nasilenie dolegliwości – pojawia się reguła, nazywana w chińskiej medycynie „taśma wstecz”.

Jak przebiega masaż miodem?

1 faza – stopniowo przygotowujemy skórę, tkanki, ciało np. masażem klasycznym na przyjęcie intensywniejszego oddziaływania za chwilę

2 faza  – Teraz na przygotowana już skórę nanosimy miód tylko lekko podgrzany (lub nie podgrzany) żeby zachował woje dobroczynne właściwości. Po intensywnym rozprowadzeniu i wklepaniu miodu w skórę następuje proces usuwania toksyn.
Połączony z toksynami i zrogowaciałą warstwą skóry miód zmienia swój kolor i konsystencję. Może stać się brudno-szary, brązowy lub żółtawy. Można zauważyć pewną ciekawą regułę: miód dokładnie wskazuje miejsca, które są w jakiś sposób zmienione, bardziej obciążone toksynami, chore. Mimo że miód był nanoszony równomiernie, w miejscach zdrowych po prostu zostaje wchłonięty. Natomiast ze stref napiętych, chorych, z większa ilością toksyn, zwyrodniałych wydobywa się mazista substancja. Miejsca te mogą świadczyć o pewnej NIERÓWNOWADZE w związku z czym warto poświecić im więcej uwagi.

3 faza – zmywamy pozostałości miodowej słodkości na ciepło lub na przemian z zimnymi okładami – dla niektórych najprzyjemniejsza część całego zabiegu – i jeszcze chwila odpoczynku.

Chociaż to masaż czystą słodkością, są momenty, że wydaje się nie aż taki słodki. Bywa dosyć bolesny, na granicy wytrzymałości ponieważ pociąga całą wierzchnią warstwę


Przeciwwskazania do masażu miodem 

nietolerancja miodu i produktów pszczelich
aktywna choroba nowotworowa
żylaki
otwarte rany
przy schorzeniach serca, nerwicach, stanach lękowych masaż wykonujemy TYLKO w pozycji siedzącej! 

 

Czas trwania – 60min

Cena: 140zł


Hawajski Masaż Lomi Lomi

Lomi Lomi, to coś więcej niż masaż, to niezapomniane nieziemskie doświadczenie, które sprawi, że poczujesz się niesamowicie. Zapraszamy na ten rewelacyjny, profesjonalny, bardzo głęboko odprężający, masaż całego ciała. Lomi Lomi, zwany masażem „troskliwych rąk”, to uczta dla zmysłów, dająca uczucie przenikającej do wewnątrz błogości i stanowi jednocześnie harmonijny wspaniały zabieg energetyczny. Celem masażu nie jest tylko dostarczenie chwilowej przyjemności, ale również maximum korzyści w postaci zwiększenia mocy witalnych, poprawy samopoczucia, odstresowania się i wyciszenia. Mogę zapewnić, że prezentujemy najwyższy poziom i profesjonalizm, jeśli chodzi o sztukę masażu. Czas spędzony w naszym Studio, to oderwanie od rzeczywistości”, relaks i wyciszenie, po wyjściu, czujemy się parę kilogramów lżejsi i pełni energii. W gabinecie panuje przytulna nastrojowa atmosfera, piękna hawajska muzyka i świece. Masaż hawajski wywodzący się z Polinezjii (znany również jako masaż Kahuna, został opisany przez wielu jako najbardziej niesamowity masaż na planecie.

Czas trwania 60min

Cena 140zł


MASAŻ DRENAŻ LIMFATYCZNY CAŁOŚCIOWY

Skuteczna metoda eliminacji obrzęków. Zabieg przeprowadzany jest na twarzy, nogach lub rękach. Procedura jest bardzo delikatna i powolna. Ruchy terapeuty są rodzajem pchania. Leczenie wspomaga procesy detoksykacji i odżywiania tkanek.

  • Usuwa gromadzenie się płynu limfatycznego w przestrzeniach międzykomórkowych

  • Oczyszcza kanały limfatyczne, ułatwiając transport płynu do węzłów chłonnych, gdzie jest filtrowany i wzbogacany komórkami z układu odpornościowego

  • Usuwa pozostałe toksyny i metaboliczne produkty uboczne

  • Ułatwia transport krwi bogatej w składniki odżywcze do tkanek 

  • Łagodzi obrzęk spowodowany urazami, zablokowaniem limfy, zakłóceniem krążenia, brakiem aktywności.

Czas trwania 60min

Cena 110zł

 

Masaże
Vitality Studio