Okólna 84, 42-218 Częstochowa
731 849 312
kontakt@vitality-studio.pl

Naturalne Terapie

Masaże Częstochowa - Zabiegi SPA

ION DETOX

JONOWE OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

To najnowocześniejsza metoda oczyszczania organizmu aparatem Syk 2 -Duo. Aparat Ion Detox jest uznanym i szeroko rozpowszechnionym urządzeniem w USA, obecnie w Polsce stosowany w sanatoriach oraz coraz częściej w gabinetach odnowy biologicznej.

Body-Detox został zaprojektowany dla wzmocnienia organizmu i redukcji toksyn,a to może pomóc w:

 • zaburzeniach krążenia,

 • alergiach pokarmowych,

 • bólach pleców, stawów i przy artretyzmie,

 • słabej przemianie materii i otyłości,

 • problemach skórnych – trądzik, plamy wątrobowe, trądzik różowaty,

 • redukcji cellulitu,

 • w chorobach wątroby, nerek i jelit.

 • zmęczeniu/poirytowaniu,

 • bólach menstruacyjnych,

 • obrzękach

 • oraz wielu innych schorzeniach.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

rozrusznik serca, implanty magnetyczne

przewlekłe wady i choroby serca

po przeszczepie serca i przebytych operacjach na sercu

pacjenci przyjmujący aktualnie leki i znajdujący się pod permanentną kontrolą lekarską

epilepsja

po chemioterapii i radioterapii

cukrzyca

kobiety w ciąży i w trakcie karmienia

Zasada działania urządzenia BODY DETOX

Powszechnie wiadomo, iż ciało ludzkie wytwarza impulsy elektryczne i jest również na nie podatne. Użycie kontrolowanych prądów elektrycznych w leczeniu różnorodnych schorzeń ma szerokie zastosowanie i jest powszechnie rozumiane i akceptowane.

Body Detox – to urządzenie, które dzięki specjalnemu programowi wytwarza odpowiednio zmodulowany prąd o zmiennej biegunowości, który powoduje jonizację wody.W procesie oczyszczania jonowego wytwarzane są dodatnie i ujemne jony (naładowane atomy), które przyciągają i przyczepiają się do przeciwnie naładowanych cząsteczek toksyn i „wyciągają” te cząsteczki poprzez naszą skórę. Stopy zostają zanurzone w wodzie i poprzez pory ( ok. 2000 na każdej stopie) jony przedostają się do organizmu doprowadzając w krótkim czasie zachwiany potencjał komórkowy do właściwego poziomu. Następuje szybki i skuteczny proces energetyzacji organizmu.

Pobudzone w ten sposób komórki zaczynają prawidłowo „pracować” co przekłada się na natychmiastowe intensywne wydalanie toksyn i innych szkodliwych substancji Obwód jest „zamykany” poprzez zanurzone w wodzie stopy, poprze źródło zasilania dostarczany jest do obiegu prąd stały o niskim natężeniu, co powoduje, iż metale zawarte wewnątrz w połączeniu z wodą i solą wytwarzają dodatnie i ujemne jony.

Badania naukowe potwierdziły, iż komórki zdrowego człowieka powinny mieć ujemny potencjał od 70 do 90 miliwoltów. Na tym poziomie przyswajanie składników pokarmowych oraz wydalanie toksyn jest najlepsze. Ujemny potencjał obciążonej lub uszkodzonej komórki może odbiegać znacznie od normy i wówczas zarówno przyswajanie składników pokarmowych jak i wydzielanie toksyn jest zaburzone.Taka sytuacja może nastąpić gwałtownie, w wyniku choroby lub powstawać stopniowo – jako rezultat niewłaściwego sposobu odżywiania, stresującego trybu życia i wpływu zanieczyszczonego środowiska.

W trakcie wielu badań i serii testów udowodniono,że zabiegi Body Detox usuwają z organizmu wiele złogów i substancji trujących .

Organizm pobierał z wody między innymi żelazo (gdy miał jego niedobory) a wydzielał głównie amoniak, azotany, fosforany i metale ciężkie.

Urządzenie odblokowuje błony komórkowe a proces odtruwania odbywa głównie się przez układ wydalniczy i moczowy.

Woda w wyniku jonizacji barwi się na rożne kolory a substancje szkodliwe wydalane są drogami fizjologicznymi takimi jak: układy pokarmowy oraz moczowy, skóra i płuca.

Cząsteczki rozpuszczające się w wodzie eliminowane są m.in. przez układ moczowy i skórę, a te rozpuszczalne w tłuszczach przez przewód pokarmowy.W trakcie serii zabiegów porównawczych wykonanych w Polsce aparaturą Body Detox udowodniono, że organizmy pobierały z wody między innymi żelazo a wydzielały głównie amoniak, azotany, oraz fosforany. Badania przeprowadzone metodą HMTS – (heavy metal test system) wykazały zmniejszenie ilości pierwiastków ciężkich (ołów, rtęć i inne) po serii zabiegów, badania mikrobiologiczne wykazały, że urządzenie wykazuje właściwości bakteriobójcze.

Intensywne wydalanie toksyn i metali ciężkich następuje również poprzez płyny fizjologiczne co trwa jeszcze jakiś czas po ukończeniu serii zabiegów. Prawidłowo pracujący organizm pobiera równocześnie z wody zdecydowanie lepiej niezbędne substancje i mikroelementy.

Po 4 zabiegu zwykle ma się ogromne pragnienie i dużo się pije i wydala.

Jak wygląda zabieg

Do urządzenia, które przypomina naczynie do masażu stóp, wlewa się wodę o dowolnej temperaturze i wsypuje szczyptę soli. Następnie zanurza się w nim nogi. Poprzez pory – ok. 2000 na każdej stopie – następuje zabieg oczyszczania i energetyzacji organizmu.

Po włączeniu aparatu przy elektrodach wydobywa się gaz, co wskazuje, że zachodzi reakcja elektrolityczna. Woda staje się „przedłużeniem” płynów ciała osoby poddawanej zabiegowi, od których jest oddzielona zaledwie cienką porowatą membraną, jaką jest skóra.

W trakcie zabiegu woda może zmieniać zabarwienie od jasnożółtego poprzez brudną czerwień, zieleń i brąz, aż do prawie czarnego. Są to właśnie toksyny, które wydostały się z organizmu. Niejednokrotnie można zauważyć plamy tłuszczu. U osób palących dają się odczuć zapachy złogów nikotynowych.

Cena pojedyńczego zabiegu – 45 zł

Karnet 10 zabiegów – 350 zł

Czas trwania: 30min

________________________________________________________________________

BIO MASAŻ GŁOWY + ŚWIECOWANIE USZU

Zarówno Bio Masaż głowy jak i świecowanie uszu są niezwykle przyjemnymi i skutecznymi relaksująco-odprężającymi zabiegami, a przy tym bardzo przydatnymi wspomagającymi leczenie migren i bólow głowy, bezsenność jak również nadpobudliwość. W czasie masażu głowy zwiększa się dopływ tlenu i glukozy do mózgu oraz poprawia przepływ płynu rdzeniowego przez mózg i rdzeń kręgowy, w wyniku czego następuje poprawa ukrwienia mózgu.

Bio masaż głowy połączony ze świecowaniem uszu przynosi inne potencjalne korzyści, które obejmują lepszy przepływ płynu limfatycznego w organizmie, lepsze postrzeganie kolorów, bardziej zrównoważony stan emocjonalny i wyraźniejsze myślenie, poprawa koncentracji niwelowanie tzw. mgły umysłowej. Inne znane efekty to lepsze poczucie smaku, jak również obniżenie ciśnienia, które może być obecne w uszach z powodu nagromadzenia wosku lub infekcji. Świecowanie uszu pozwala doświadczyć relaksującego i kojącego wpływu na umysł.

ŚWIECOWANIE USZU

Wskazania:

 • zalegająca w uchu woskowina

 • podrażnienie uszu lub zatok

 • zaburzenia ostrości słuchu, niedosłuch

 • błędnikowe zaburzenia równowagi

 • przewlekłe stresy

 • szumy w uszach

 • migreny i bóle głowy

 • migreny szyjne

 • zapalenie zatok (nosowych, czołowych, szczękowych)

 • nieżyty nosa (również alergiczny nieżyt nosa)

 • zaburzenia przemiany materii

 • spadek odporności

 • dolegliwości okresu przekwitania

 • kłopoty z zasypianiem

Więcej informacji o Terapii Świecowania Uszu

  W ciągu ostatnich kilku lat, tzw. świecowania uszu przeżywa nowy renesans w przypadkach pewnych drobnych uciążliwości i dolegliwości uszu jak również do celów relaksacyjnych zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Firma Naturhelix Kft. – jeden z wiodących producentów świec usznych – przeprowadził szeroko zakrojone badania nad rzeczywistym mechanizmem działania świec do uszu i świecowania uszu, dzięki temu udało się rzucić nieco światła na temat działania tego mechanizmu.

Mechanizm działania, zasada działania:

Podczas zabiegu świecowania ucha wkładamy świecę do ucha do wejścia zewnętrznego przewodu słuchowego. Kanał słuchowy jest mniej lub bardziej zakrzywioną rurką zamkniętą błoną bębenkową. Świeca uszna jest również rurką, a podczas świecowania ucha, przedłuża kanał słuchowy. Kiedy zapalamy górną część świecy, płonąca energia zaczyna się nagrzewać i wibruje kolumnę powietrza wewnątrz świecy ucha. Kilka sekund później, gdy zapaliliśmy świecę do ucha, w świecy jak również kanale słuchowym tworzy się letnia wahająca się, wibrująca kolumna powietrza.

Obecność tego ruchu wynika z ruchu w górę i w dół oraz wibracji płomienia palącej świecy. Ten ruch jest widoczny podczas zabiegu świecowania całego ucha. Częstotliwość tej wibracji wynosi 2-5 Hz. Poziom częstotliwości zależy głównie od długości i średnicy świecy usznej i jej kształtu stożka. Częstotliwość ta jest znacznie niższa niż poziom słyszalny dla ludzi, ale bębenek wciąż może go odbierać. Błona bębenkowa przejmuje wibrację wahającej się, drgającej kolumny powietrza świecy usznej, ponieważ kolumna powietrza dotyka końca kanału słuchowego.

Nie zapominajmy, jak wrażliwy jest nasz układ słuchowy (którego częścią jest bęben ucha i inne drobne części anatomiczne wibrujące przez niego): na przykład jesteśmy w stanie usłyszeć maleńki dźwięk wytwarzany przez spadające igły oddalone od nas.

Świeca do ucha pali się przez około 10-15 minut w jednym uchu. Zatem kolumna powietrza świecy przenosi wibrację na błonę bębenkową ucha i znajdujące się w nim części anatomiczne przez 10-15 minut z częstotliwością, która jest bardzo różna od słyszalnego zakresu 20-20000 Hz. W rzeczywistości jest to delikatny masaż systemu słuchowego, który trwa 10-15 minut, jest to efekt fizyczny, który wyzwala korzystne procesy podczas oddziaływania.

Ciepło wytwarzane przez świecę tworzy delikatną próżnię, co pomaga wyciągnąć nadmiar woskowiny i innych zanieczyszczeń, które mogą być obecne w kanale usznym. Zabieg jest nieinwazyjny i może być stosowany we wszystkich grupach wiekowych.


Przeciwwskazania:

 • uczulenie na produkty pszczele

 • noszenie aparatów słuchowych

 • ostry stan zapalny ucha, wyciek ropny

 • niepełna i uszkodzona błona bębenkowa

 • urazy głowy

 • choroby zakaźne

Cena : 60 zł pojedynczy zabieg + świece

160 zł 3 zabiegi

280 zł – 6 zabiegów

360 zł – 9 zabiegów

Czas trwania: 45min

________________________________________________________________________